A vizsgálatokat és a szülőkkel történt konzultációt követően a gyermek problémájának megfelelő módszerrel kezdődhet meg a terápia, mely állhat:
- Főleg szülőkonzultációból, ha a gyermek figyelmének, magatartásának, impulzivitásának problémája hiperaktivitás tüneteit mutatja és ezen területek szabályozása áll a változtatás középpontjában . Ekkor a viselkedésterápia módszereit használjuk.
- Gyermekkel folytatott játékterápia időnként szülőkonzultációval támogatva, ha a gyermek személyiség és érzelmi fejlődésének valamely szakaszában elakadt, szorongásain, félelmein nem tud úrrá lenni, társas kapcsolatainak fejlődését ez már akadályozza, nem tud megfelelő módon kapcsolódni társaihoz
- Főleg szülővel történő konzultáció, ha a gyermek problémájában a szülő félelmei, aggodalmai, feszültségei saját nehézségeiből fakadnak, és ez akadályozza abban, hogy gyermekét támogatni, biztatni, keretek között tartani tudja.
Többféle módszerrel dolgozom, rövid, időhatáros terápiával vagy konzultációval, ha egy konkrét problémájukban szeretnének előbbre lépni.
Kognitív és viselkedésterápia módszereivel dolgozunk pánik és fóbia okozta szorongásos problémák esetén.
Dinamikus módszereket alkalmazok, ha a személyiség további fejlődésének útjában valamely korábbi szakasz megoldatlansága áll, ami megmutatkozhat pl. hangulati, szorongásos és indulati tünetekben is.
Felnőttekkel néhány alkalmas tanácsadás segíthet egy-egy konkrét problémát átgondolni.
Rövid dinamikus terápia kiváló terápiás módszer egy olyan fiatal vagy felnőtt számára, aki elég jól alakította eddigi életét, de valami miatt fejlődése elakadt, nem találja a megoldást, hogyan tudná az útjába került akadályt elmozdítani.
Időhatáros kognitív és viselkedésterápia módszereit alkalmazom szorongás és pánik tünetei esetén
Autogén tréning egyénileg és kiscsoportban, ha a figyelem összpontosítását, stressz csökkentését, szorongás csökkentését szeretné valaki elérni. Ehhez a relaxálás, saját test tudatosabb érzékelésének fejlesztése fontos eszköz.