Bemutatkozás

pszichologia_hosszukas

Arra törekszem, hogy a szülők gyermeküket jobban megértsék, el tudják fogadni őket, egyedi fejlődési sajátosságaikkal, meg tudják adni azt a támogatást és biztonságot, amire szükségük van kibontakozásukhoz. Ugyanakkor ne féljenek kereteket, határokat szabni, ami nemcsak az ő fejlődésükhöz szükséges, hanem az egész családéhoz.

Gyakran elérkezik az idő arra, hogy változtasson a család a  szokásokon, szabályokon egy újabb életszakaszban vagy ahhoz, hogy korábbi generációk által cipelt és átadott terheket le tudják tenni.

Néha a gyermek belső világában nehezen megérthető konfliktusok zajlanak, szülei nem tudják, hogyan segíthetnének feloldani azokat. Ekkor a gyermek pszichoterápiája a megfelelő módszer.

Máskor a gyermek alkalmazkodási készsége eltér a többség közösségben való viselkedésétől, és elutasítottság érzése erősödik fel a gyermekben vagy a szülőkben. Közös erőfeszítésekre van szükség, hogy az ő gyermekük is átélhesse azt az örömet, amit a többi az együttes tevékenységek során. A szülők és gyermekei közös tanulási folyamatában válik a gyermek a közösség elfogadottabb tagjává.

Felnőtteknek, akik már maguk jutnak el oda, hogy szeretnének fejlődésükben előbbre jutni segítek, gátjaikat, szorongásaikat, reménytelenségüket leküzdeni, a pszichoterápia különböző eszközeivel tudok melléjük állni. Belső folyamataik megértésével, az érzelmeik és gondolataik, múltbeli vagy jelenbeli események átdolgozhatókká válnak és az aktívabb, örömtelibb, tudatosabb létet képesek elérni.

 

                                                                                               Kollár Mária

                                                                                  klinikai gyermek szakpszichológus

                                                                                             pszichoterapeuta